KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17255021
nr 1725 5021
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 22 september 2025
kl 20:27:01
1.500 kr